Yrityksille


Erotu eduksesi kilpailijoista. Ensivaikutelma on tärkeää. Yrityksen kannattaa panostaa visuaaliseen ilmeeseen ja laadukkaisiin valokuviin henkilöstöstä, miljööstä, tuotteista ja palveluista. Laadukas valokuva on tehokas viestinviejä. Suunnitellaan yhdessä, miten teidän yrityksenne ja työntekijänne kuvataan parhaassa valossa.

” Työtapani on yksilöllinen suunnittelusta toteutukseen: räätälöin aina työt asiakkaan toiveiden mukaan ja teen kaikkeni, että lopputulos olisi persoonallinen, Sinun näköisesi tai yrityksenne näköinen.”

1. Suppea. Profiilikuvaus. Matrikkeli, Linkedin, Facebook jne. 75€.  Sisältää kuvauksen, koevedokset ja yhden tiedoston käyttöoikeuksin. Kuvauksessa keskitytään kasvokuvaan. Lisätiedostot 30€/kpl. Viimeistelty käsitelty tiedosto käyttöoikeuksin valitaan koevedoksista. Koevedokset tulevat salasanalla suojattuna nettigalleriaan. Jos haluaa toisen/useamman kuvan tästä kuvauksesta esimerkiksi eri ilmeellä – lisätiedostot ovat 30€/kpl.

2. Laaja. Profiilikuvaus. Matrikkeli, Linkedin, Facebook jne. 185€/hlö. Sisältää kuvauksen suunnittelun, monipuolisen kuvauksen; kasvokuvia, puolivartalo- ja tarvittaessa kokokuvia. Koevedokset ja 5 viimeisteltyä tiedostoa. Lisätiedostot 30 €/kpl.

Ryhmäkuvaus alkaen 130€.

Teen kuvauksia myös yritysten toimitiloissa. Aloitusmaksu 250€.

Yli 10 hengen firmat, kysy tarjous.

Yrityshintoihin lisätään alv 25,5%.

Kuvia tuotteista syvättyinä ja käyttökuvia. Kysy tarjous.

Näytä yrityksesi parhaassa valossa – helposti ja kerralla kuntoon

Pienyrittäjän arjessa aikaa ei ole hukattavaksi. Siksi tarjoan sinulle valmiin ratkaisun, jolla saat kerralla kattavan, yrityksesi näköisen kuvapankin markkinointiasi varten. Kuvapankkikuvaus sopii erinomaisesti, kun tarvitset laadukkaita ja yhtenäisiä kuvia verkkosivuille, someen, mainoksiin ja esitteisiin – ilman että jokainen kuva täytyy erikseen etsiä tai kuvata.

Kuvauksessa huomioin yrityksesi ilmeen, tarinan ja asiakkaasi. Saat monipuolisia kuvia, joissa voi olla:

  • Potretit sinusta ja tiimistäsi
  • Työtilat ja tuotteet
  • Toimintatilanteet ja yksityiskohdat
  • Kuvia, joissa on tilaa teksteille ja kampanjoille

Kuvat ovat sinun vapaassa käytössäsi kaikissa kanavissasi – juuri silloin, kun niitä tarvitset.

Kuvapankkipaketti

📷 2–3 h kuvaus yrityksesi tiloissa tai sovitussa miljöössä

📷 40–50 valmista, käsiteltyä kuvaa

📷 Sekä vaaka- että pystykuvia eri käyttötarkoituksiin

📷 Käyttöoikeus yrityksen omaan markkinointiin (some, verkkosivut, painotuotteet)

📷 Esivalinta ja käsittely sisältyvät hintaan

Hinta: 550 € + alv 25,5 %

(Lisätunnit +100 € / h)

175-250€ +mahdolliset matkakorvaukset jos kuvaus muualla kuin Hyvinkään lähialueella.

Kysy tarjous.